3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Eva116
KREDITY

Dobrý deň, od 1.9.2019 som zmenila zamestnávateľa. Ako mám postupovať, aby mi nový zamestnávateľ vyplácal príplatok za profesijný rozvoj? Bývalý zamestnávateľ mi automaticky vyplácal 12% príplatok po predložení osvedčení. Nevydal mi k tomu žiadne osvedčenie o uznaní, len mi vydal nový platobný dekrét a zahrnul tam 12% kreditový príplatok. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Kredity

Požiadajte nového zamestnávateľa o vyplácanie príplatku za profesijný rozvoj podľa § 32g zákona č. 138/2019 Z. z. a predložte mu osvedčenia o získaných kreditoch. Pôvodný zamestnávateľ Vám nemal vydávať aké osvedčenie, veď osvedčenie ste predložili Vy zamestnávateľovi.

Martina Strmeňová
Kredity

Prosim Vas, takto preklasifikovany kreditovy priplatok sa od 1.9. prepocitava podla novych platovych tarif alebo zostava v povodnej vyske? Dakujem.