OTÁZKA MESIACA - FEBRUÁR

Zapojte sa každý mesiac do našej súťaže, zodpovedajte jednoduchú otázku a môžete vyhrať praktické učebné pomôcky z dielne nakladateľstva RAABE.

Správna odpoveď na otázku mesiaca január:

MÔŽE SA ŽIAK PRVÉHO STUPŇA ZÁKLADNEJ ŠKOLY VZDELÁVAŤ AJ INDIVIDUÁLNE DOMA?​​ - Áno, ak mu to povolí riaditeľ

Ďakujeme všetkým, ktorí odpovedali na súťažnú otázku.

Výhercom januárovej otázky mesiaca sa stáva Alena Polanská. Blahoželáme!

Prichystaná je už otázka na február, tak neváhajte a zapojte sa do súťaže o zaujímavé ceny!

Otázka na február

Zákonný zástupca žiaka sa dopúšťa trestného činu, ak žiak vymešká:

  • 50 neospravedlnených hodín
  • 70 neospravedlnených hodín
  • 100 neospravedlnených hodín
  • 90 neospravedlnených hodín

Výhra na február: 

ROZHODNI SA ODPUSTIŤ

 

 

Slovenský preklad prvého vedecky podloženého programu na odpustenie v USA. Robert D. Enright pripravil manuál určený pre všetkých, ktorých v živote niekto zranil a teraz trpia hnevom, depresiou a zatrpknutosťou. O tom, že ide o vedecky podloženú teóriu svedčí aj fakt, že originál knihy bol vydaný Americkou psychologickou asociáciou. Program odpustenia je v západných krajinách často využívaný aj ako „podporná liečba“ pri pacientoch trpiacich rozličnými civilizačnými ochoreniami.

 

 

POPIS

Rozhodni sa odpustiť je príručka sebarozvoja pre ľudí, ktorých niekto zranil, a teraz sú uväznení vo víre hnevu, depresie a zatrpknutosti. Robert D. Entright, tvorca prvého vedecky podloženého programu na odpustenie v USA, ukazuje, ako môže odpustenie zredukovať úzkosti a depresiu a rozvinúť sebaúctu a nádej. Táto prevratná štúdia demonštruje, ako vhodné odpustenie pomôže najmä človeku, ktorý odpustí. Kniha plná múdrosti a láskavého povzbudenia vedie čitateľa na ceste pokoja. Dr. Enright dôsledne odlišuje odpustenie od „pseudoodpustenia" a uisťuje čitateľov, že odpustiť neznamená naďalej akceptovať ubližovanie. Dokonca ani obnoviť s vinníkom vzťah. Namiesto toho povzbudzuje čitateľa, aby sa konfrontoval s vlastným hnevom, uvoľnil svoju bolesť, daroval dar odpustenia a získal tak späť svoj život.

ODPUSTENIE AKO CESTA K SLOBODE?

  • „Cecil, 59-ročný bankár z vidieka, bol taký nahnevaný na syna, ktorý pracoval na jedinej pumpe v meste, že tam odmietal tankovať. Namiesto toho meral cestu do susedného mesta vzdialeného 10 míľ vždy, keď mu ručička ukázala nádrž napoly vyprázdnenú. Takéto sebazničujúce správanie je jasným príznakom potreby odpustiť. (alebo aspoň si kúpiť auto s nižšou spotrebou!)."´
  • „Martha roky nevidela svoje vnúčatá pre konflikt s nevestou Agnes. Konečne prehltla pýchu, zdvihla telefón, odpustila Agnes a zmierila sa s ňou. A tak bola schopná obnoviť radostný vzťah s vnúčatami."
  • „Garyho ustavičné služobné cesty viedli k odcudzeniu sa s manželkou Barbarou, až pokým obaja nepochopili, že zatrpknutosť im zničila rodinu. Odpustenie a budovanie dôvery obnovilo ich vzťah i rodinu."

 

Odpovedajte

Dobrovoľne súhlasím s tým, aby skupina spoločností Dr. Josef Raabe Slovensko, s. r. o., Heydukova 12-14, 811 08 Bratislava, IČO: 35 908 718 spracúvala moje osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, email za účelom zasielania informácií o nových produktoch a službách. Súhlas so spracúvaním osobných údajov udeľujem na dobu 5 rokov. Mám právo na opravu nesprávnych, neaktuálnych a neúplných osobných údajov, blokovanie osobných údajov a ďalšie práva uvedené v § 28 ods. 1 zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.