5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Viera Paholikova
Druha atestacna skuska
Viera Paholikova
Druha atestacna skuska

Dobry den,prosim Vas,moze mi byt uznana za druhu atestacnu skusku absolvovanie druhej vysokej skoly (5 rokov dialkovo) odbor Katolicka teologia? Za prvu atestacnu skusku mi uznali rozsirujuce studium 3roky odbor Sjl. Momentalne mam 13 rokov praxe. Dakujem velmi pekne za odpoved.

Maria Pavlikova
Druhá atestačná skúška

Absolvovanie druhej vysokej školy nemožno uznať ako náhradu druhej atestačnej skúšky ani do roku 2009 ani po roku 2009.

skolacik
2 atestácia

Dobrý večer, prosím Vás, mám vyštudovanú Pedagogickú a sociálnu akadémiu- Učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo, následne bakalárske štúdium Predškolská a elementárna pedagogika, magisterské štúdium Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Po štúdiu som začala pracovať ako učiteľka na prvom stupni ZŠ. Popri práci som si urobila prvú atestáciu . Momentálne som zamestnaná v materskej škole. Rada by som si urobila druhú atestáciu. Chcem sa ale opýtať či keď v budúcnosti budem pracovať ako učiteľka na prvom stupni či mi bude platiť druhá atestácia, keď budem mať na osvedčení z atestácie uvedenú podkategóriu učiteľ mš. A ešte jedna otázka: Môžem si v druhej atestácii zvoliť tému respektíve rozšíriť si tému z mojej prvej atestácie aj napriek tomu, že som v mš, ale tému som mala z prvého stupňa?Alebo si musím zvoliť tému z materskej školy? Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

Maria Pavlikova
Druhá atestácia

Podľa zákona č. 317/2009 Z. z. - § 49 ods. 7 posledná veta - vykonaná atestácia v niektorej z podkategórii učiteľa podľa § 13 platí ku každej podkategórii učiteľa, na výkon ktorej učiteľ spĺňa kvalifikačné predpoklady. Z uvedeného vyplýva, že vykonaná atestácia Vám platí aj pre učiteľku materskej školy aj pre učiteľku základnej školy, pretože na obidva druhy škôl spĺňate kvalifikačné predpoklady.