3 posts / 0 nový
Posledné pridané
Danielle
ŠKD vychovavatel

Dobrý deň,

vychovávateľ ŠKD , ktorý má ukončené gymnázium, momentálne bez pedagogického vzdelania / študuje v prvom ročníku vychovávateľstvo/ - môže zastupovať v škole za učiteľa všetky predmety ?
Je možné dať zastupovať vychovávateľa z ŠKD sukončeným vzdelaním vychovávateľstvo a učiteľstvo pre MŠ na prvý stupeň ZŠ?

Ďakujem. Pekný deň. Nela

Maria Pavlikova
ŠKD vychovávateľ

Požadovaných stupňom vzdelania pre učiteľa základnej školy je v súlade s § 7 ods. 2 zákona č. 317/2009 Z. z, vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Je neprípustné, aby zamestnanec s ukončeným gymnáziom učil na základnej škole.

Danielle
ŠKD vychovávateľ

Ďakujem za odpoveď.