4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
skola210
Poplatok v ŠKD

Dobrý deň,
prosím Vás na čo všetko je možné použiť mesačný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť školského klubu? Môžeme si spraviť vnútornú smernicu, že 70 % príspevku sa bude používať na zakúpenie pomôcok pre deti /papiere, lepidlá, farby, lopty, hry, lego.../ a 30 % príspevku sa použije na zabezpečenie prevádzky /poplatok za spotrebované množstvo vody, odvoz komunálneho odpadu, vývoz žumpy, poštovné, školenie,..../? Dakujem veľmi pekne za radu.

Jarmila Braunová
Poplatok v ŠKD

Mesačný príspevok zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť školského klubu detí je možné použiť na rôzne účely, ktoré súvisia s jeho prevádzkou, teda zakúpenie pomôcok, nákup materiálu na činnosť, nákup zariadenia klubu, úhradu nákladov na energie atď. Pre lepšiu prehľadnosť a plánovanie výdavkov na činnosť je vhodné vypracovať si vnútorný predpis, podľa ktorého sa budú príspevky čerpať.

skola210
Poplatok v ŠKD

Pani Braunová ďakujem za odpoveď. Vlastne záleží iba na riaditeľke čo do toho vnútorného predpisu dá a ako určí percentá? Nikto iný to nemusí schváliť resp. s tým súhlasiť alebo vyjadriť sa k tomu? Ani rada školy ani rodičia ani obec? Ďakujem ešte raz.

Jarmila Braunová
Poplatok v ŠKD

Vyjadrovať sa môžu všetci, ale len riaditeľ schvaľuje vnútorné predpisy školy, ŠKD.