Súťaž Čitateľský oriešok 2 pre žiakov 2., 3. a 4. ročníka ZŠ


Každý príbeh v sebe ukrýva tajomstvo, stačí sa ním prelúskať. Zapni mozgové závity, pridaj trochu fantázie a ukáž nám svoju šikovnosť! Zapoj sa do súťaže Čitateľský oriešok 2 a zaži dobrodružstvo s rozprávkovými postavičkami, ktoré na teba v príbehoch čakajú, a s ktorými sa lusknutím prsta dostaneš do sveta fantázie.

AKO BUDEŠ SÚŤAŽIŤ?

Prelúskaš sa veselými príbehmi a nájdeš v nich odpovede na jednoduché aj zložitejšie úlohy. Potom sa sám zahráš na umelca – vymyslíš postavičkám z 2 príbehov 1 spoločné dobrodružstvo a nakreslíš ho.

PREČO BY SI SA MAL PRIHLÁSIŤ?

Lebo rád čítaš a kreslíš, si tvorivý a chceš vyhrať pekné ceny. Víťazov odmeníme diplomom aj hodnotnými darčekmi.

PRÍNOS PRE TEBA:

  • V úlohách si spolu so svojimi spolužiakmi precvičíš čítanie s porozumením, vnímanie medzipredmetových vzťahov a logické myslenie.
  • Súťaž tiež rozvíja tvoju predstavivosť a obrazotvornosť – vo výtvarnej časti musíš zapojiť svoju fantáziu a prepojiť dva príbehy do jedného.
  • Ocenení žiaci získajú diplom od nakladateľstva Raabe a pekné darčeky.

PRÍNOS PRE TVOJU ŠKOLU:

  • Ocenenie a prestíž – škola, ktorá do súťaže zapojí najviac žiakov, získa samostatné ocenenie.
  • Dozvedia sa o vás ostatní - súťaž budeme promovať na najväčšom portáli pre pedagógov – www.skolskyportal.sk, kde zverejníme aj výkresy jednotlivých žiakov.
  • O víťaznej škole sa dozvedia aj novinári.

ŠPECIÁLNE VÝHODY PRE ŠKOLU:

  • Škola, ktorá zapojí do súťaže akýkoľvek počet žiakov, získava automaticky zľavu 50 % z bežnej ceny 6 € na nákup pracovných zošitov pre žiakov Tajomstvá sveta (po zľave 3 € / 1ks).

 

Ako sa prelúskať súťažou

Do 31. októbra 2015
Záujemcovia sa do súťaže Čitateľský oriešok 2 môžu prihlásiť do 31. októbra 2015. Do tohto termínu sa škola alebo učiteľ zaregistruje do súťaže prostredníctvom prihlasovacieho formulára.
Do 15. novembra 2015
Učiteľ dostane na email, uvedený pri prihlásení, zadanie s úlohami pre svojich žiakov. Zadania sú samostatné pre žiakov 2. ročníka, 3. ročníka a 4. ročníka. Žiakom ich škola vytlačí alebo pošle mailom, aby si ich vytlačili doma. Od tohto momentu žiaci môžu lúskať Čitateľský oriešok – prečítajú si texty, vyplnia úlohy a nakreslia príbeh na jeden výkres A4.
Do 31. januára 2016
Škola zozbiera hárky s písomnou časťou súťaže aj výkresy žiakov a zašle ich poštou na adresu Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o., Heydukova 12 – 14, 811 08 Bratislava. Každý hárok aj výkres musí byť na zadnej strane označený – meno žiaka, ročník, názov a adresa školy.
Február 2016
Výkresy, ktoré spĺňajú všetky podmienky súťaže a ktoré vyberie odborná komisia do finále, zverejníme na Facebooku Raabe, kde v priebehu februára budú za obrázky hlasovať všetci žiaci, učitelia, rodičia aj iná široká verejnosť. Kresba s najväčším počtom ,,lajkov“ získa samostatné ocenenie. Z každého ročníka bude vybraných maximálne 333 postupujúcich.
Apríl 2016
Vyhodnotíme 3 kategórie súťaže:
  • Ocenenie nakladateľstva Raabe – individuálna cena pre žiaka.
  • Ocenenie verejnosti – na základe počtu ,,lajkov“ na Facebooku.
  • Ocenenie najaktívnejšej školy.

 


Ceny do súťaže venujú partneri súťaže:

hotel Plejsy hotel Plejsy Martinus JB Unique
SENSA shop OPTYS RAABE  

Projekt je spolufinancovaný z dotácie Združenia vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky.