Prvá pomoc pre učiteľov

Školský portál prichádza s podporou pre učiteľov

Školský portál je tu pre vás aj v týchto náročných časoch. Aby ste mohli byť inšpirátormi pre svojich žiakov, rodičov i kolegov, aj vy sami potrebujete podporu. Veľa sa rozpráva o tele a fyzickom zdraví, ale mnohokrát zabúdame na naše psyché. Preto prichádzame s projektom, ktorého cieľom je podporiť vás pedagógov. Jeden-krát do týždňa nová téma, ktorá vás podporí, poteší, motivuje, rozosmeje.

Mentorkou nového projektu sa stala Janette Šimková, skúsená koučka, ktorá vedie, inšpiruje a motivuje svojich klientov pri každodenných výzvach v bežnom živote. Janette Šimková takto okomentovala svoju účasť na projekte: „Vážim si prácu učiteľov. Venujú nám do života mocný nástroj, ktorým je vzdelanie – iba vďaka nemu meníme svet. Teraz, keď sa svet mení, potrebujeme učiteľov podporiť v nachádzaní nových ciest a spôsobov, ako budú ďalej svoje poslanie napĺňať.“

Začiatkom nového týždňa vždy na facebookovom profile Školského portálu predstavíme novú výzvu a vyzveme učiteľov k spolupráci.  Budeme radi, keď nám vždy počas aktuálneho týždňa budete posielať vaše postrehy, otázky, všetko, čo vás zaujíma k danej téme na emailovú adresu: info@skolskyportal.sk. Na konci týždňa zverejníme článok, ktorý prinesie komplexne spracované  informácie k danej téme.

Kto je Janette Šimková?

Mgr. Janette Šimková,

životná a vzťahová koučka. Je priekopníčkou life koučingu na Slovensku a počas svojej trinásťročnej praxe s tromi tisíckami odkoučovaných hodín pomohla mnohým klientom zmeniť pohľad na život. Sprevádza ľudí k tomu, aby sa nevracali späť s pokusom o nový začiatok, ale začínali tam kde prestali, aby vytvorili nový koniec. Uverejňuje príspevky na svojom blogu, jej inšpiratívne rady nájdete v časopisoch, vystupuje v televízii, v rozhlase. Ako dobrovoľníčka spolupracuje s tretím sektorom, organizuje verejné aj firemné workshopy. Pôsobí ako guide v Nexteria Leadership Academy. Je členkou Európskej rady pre koučovanie a mentoring (EMCC).

 

ŠKOLA ako ďalej?

Školské zariadenia postupne otvárajú brány. Učitelia i žiaci sú opäť vo svojom prirodzenom prostredí. Chvalabohu, aj keď, ich odlúčenie bolo predsa len na niečo dobré – prinútilo myslieť viac na dôležitosť vzdelávacieho procesu do budúcnosti.

ASAP: Nedajte sa prevalcovať

Máme silný sklon nechať sa pohltiť naliehavosťou všetkého, čo musíme urobiť. Sme lapení vo svojej hlave a v tom, o čom sa domnievame, že je dôležité. Potom je až príliš jednoduché upadnúť so stavu chronického napätia, úzkosti a večného rozptýlenia. Lepšie urobíme, keď sa tomu radšej vyhneme.

Hnací motor so zvučným menom

Niekedy musíme najskôr niečo urobiť, až potom sa naozaj dostaví. Ak chceme dosiahnuť trvalý úspech, musí motivácia, ktorá nás ženie k vytýčenému cieľu, vychádzať z nášho vnútra. Nezáleží na tom, kto sme, aké máme postavenie, skúsenosti, vek...

Pochybnosti vás oberajú o chuť a odvahu otvárať sa novým veciam. Prejdite cez ne tým, že si ich priznáte.

Sme ako presýpacie hodiny

V hornej polovici presýpacích hodín je všetko to, čo má počas dňa prepadnúť úzkym hrdlom dolu, aby sa deň uzavrel a my sme zregenerovali. Keďže hrdlo je úzke, máme tendenciu cezeň pretláčať toho viac odrazu. Vďaka tomu však svoje hodiny poškodíme. Prestanú odmeriavať veci tak, ako ich potrebujeme pre dosahovanie rovnováhy.

Odoberať RSS - Prvá pomoc pre učiteľov